Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:prihlaseni

Zapomenuté heslo

Vygenerování nového hesla v online katalogu

  1. V katalogu klikněte na tlačítko „Moje konto“ (v pravém horním rohu obrazovky). Otevře se přihlašovací formulář.
  2. Ve formuláři klikněte na odkaz „Zapomněli jste heslo?“, který je umístěn pod polem pro zadání hesla.  3. Vyplňte buď uživatelské jméno nebo číslo průkazu.
  4. Pokud Vaše knihovna vyžaduje zadání e-mailové adresy, pak do pole „E-mailová adresa spojená s kontem“ doplňte e-mailovou adresu, kterou jste zadali ve svém čtenářském kontě nebo jste ji vyplnili při přihlášení do knihovny. Poté klikněte na tlačítko „Potvrdit“
  5. Na zadanou e-mailovou adresu vám bude doručena zpráva s pokyny pro změnu hesla. Pozor: Doručení e-mailové zprávy může trvat až půl hodiny (v závislosti na nastavení konkrétní knihovny)
  6. Knikněte na odkaz uvedený v e-mailu (nebo jej zkopírujte do adresního řádku prohlížeče). Otevře se okno s formulářem pro přenastavení hesla  7. Ve formuláři vyplňte nové heslo a zopakujte jej na dalším řádku pro vyloučení chyb a klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Poté se můžete přihlásit do svého čtenářského konta.

Pozor: Heslo musí obsahovat písmena i čísla a musí být dlouhé alespoň 7 znaků. Z praktických důvodů také doporučujeme NEPOUŽÍVAT znaky s diakritikou (s háčky a čárkami).

Další možnosti změny hesla

O změnu hesla (vygenerování dočasného hesla) můžete také požádat personál při návštěvě knihovny.

Mohlo by Vás také zajímat

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/prihlaseni.txt · Poslední úprava: 2018/12/13 13:26 autor: ece