Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:pridani_do_seznamu

Přidání knihy do seznamu

Nepřihlášený čtenář

Pokud není čtenář přihlášen do svého čtenářského konta, ukládají se knihy automaticky do dočasného seznamu.

:!: Pozor: Při zavření prohlížeče dojde ke ztrátě seznamu

 1. Pro přidání knihy do dočasného sezamu vyhledejte požadovanou knihu/dokument a v seznamu vyhledaných výsledků nebo v detailním záznamu knihy klikněte na tlačítko „Přidat do mého seznamu“.
 2. U položek, které byly přidány do dočasného seznamu, se odkaz „Přidat do mého seznamu“ změní na „Odebrat z mého seznamu“
 3. Pro trvalé uložení dočasného seznamu se přihlaste do svého čtenářského konta
 4. Poté klikněte na tlačítko „Seznamy knih“ v pravé horní části obrazovky nebo zvolte kartu „Seznamy knih“.
 5. V sekci „Dočasný seznam“ vyberte požadované položky a v poli „Akce pro tyto exempláře“ vyberte seznam, do kterého je chcete přesunout (pokud požadovaný seznam dosud neexistuje, je nutné jej předem vytvořit).

Přihlášený čtenář

 1. Pro přidání knihy do dočasného sezamu vyhledejte požadovanou knihu/dokument a v seznamu vyhledaných výsledků nebo v detailním záznamu knihy najeďte myší na odkaz „Přidat do mého seznamu“. Zobrazí se nabídka pro práci se seznamy 2. Z nabídky vyberte požadovanou položku:
  • Klinutím na název dříve vytvořeného seznamu uložíte knihu do daného seznamu.
  • Klinutím na volbu „Dočasný seznam“ můžete knihu uložit do dočasného seznamu a později s ní dále pracovat v rozhraní pro správu seznamů.
  • Klinutím na volbu „Přidat do nového seznamu“ budete přesměrováni do rozhraní pro správu seznamů, kde vytvoříte nový seznam, do nějž se vybraná kniha/dokument uloží.

Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/pridani_do_seznamu.txt · Poslední úprava: 2020/04/16 17:35 autor: zuzanaz