Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:dostupnost_pro_vypujcku

Dostupnost pro výpůjčku

Tato nápověda předpokládá, že jste použili vyhledávání a zobrazuje se vám detailní záznam dokumentu. Nápovědu k další práci s detailním záznamem najdete zde.

Informace o dostupnosti najdeme v tabulce jako předposlední sloupec:

Označení „status“ říká, kde se dokument momentálně nachází a co s ním můžete, respektive nemůžete dělat (zda je či není dostupný). Statusů knihy může být několik:

  • Volné - Dokument je k dispozici, můžete si ho půjčit nebo rezervovat.
  • Vypůjčeno - Dokument má půjčený jiný čtenář, v tuto chvíli není k dipozici. V tomto případě je vyplněn i sloupec K vrácení dne, který označuje, kdy by měl být dokument vrácen. Vypůjčené dokumenty je možné rezervovat.
  • Pouze prezenčně - Dokument můžete studovat v knihovně, ale nemůžete si jej odnést domů (může se jednat o cenné dokumenty, tituly povinné literatury, dokumenty ve špatném stavu apod.). Prezenční dokumenty není možné rezervovat.
  • Objednáno - Knihovna dokument zakoupila a čeká na jeho dodání. Objednané dokumenty je možné rezervovat.
  • Zpracovává se - Dokument byl dodán do knihovny, zpracovává se a brzy bude zařazendo knihovního fondu. Dokumenty, které se zpracovávají, je možné rezervovat.
  • Rezervace k vyzvednutí - Dokument se nachází na regále s rezervacemi k vyzvednutí - někdo si jej rezervoval. Dokument, který je na regále s rezervacemi, si může rezervovat jiný čtenář.Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/dostupnost_pro_vypujcku.txt · Poslední úprava: 2020/04/16 17:48 autor: zuzanaz