Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:zapomenute_heslo

Zapomenuté heslo

Vygenerování nového hesla v online katalogu

 1. Na stránce s přihlašovacím formulářem klikněte na odkaz „Zapomněli jste heslo?“, který je umístěn pod polem pro zadání hesla. 2. Vyplňte buď uživatelské jméno nebo číslo průkazu. Pozor:
  • Pokud jste si dosud nevytvořili uživatelské jméno a přihlašovali jste se číslem průkazu, vyplňte pole „Číslo průkazu“.
  • Pokud jste si dříve vytvořili uživatelské jméno, vyplňte pole „Uživatelské jméno“ (nelze použít číslo průkazu.)
 3. Některé knihovny vyžadují při žádosti o nové heslo vyplnění e-mailu - v tom případě se zobrazí pole „E-mailová adresa spojená s kontem“. Do něj doplňte e-mailovou adresu, kterou jste zadali ve svém čtenářském kontě nebo zadali při přihlášení do knihovny a klikněte na tlačítko potvrdit.
 4. Na Vaši e-mailovou adresu doručena zpráva s pokyny pro změnu hesla. Pozor: Doručení e-mailové zprávy může trvat až půl hodiny v závislosti na nastavení knihovny
 5. Knikněte na odkaz uvedený v e-mailu (nebo jej zkopírujte do adresního řádku prohlížeče). Otevře se okno s formulářem pro přenastavení hesla 6. Ve formuláři vyplňte nové heslo a zopakujte jej na dalším řádku pro vyloučení chyb a klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Poté se můžete přihlásit do svého čtenářského konta.
Pozor: Heslo musí obsahovat písmena i čísla a musí být dlouhé alespoň 7 znaků.

Další možnosti změny hesla

O změnu hesla (vygenerování dočasného hesla) můžete také požádat personál při návštěvě knihovny.

Mohlo by Vás také zajímat

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/zapomenute_heslo.txt · Poslední úprava: 2017/12/19 10:04 autor: ece