Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:zapomenute_heslo

Zapomenuté heslo

Vygenerování nového hesla v online katalogu

 1. Otevřete stránku katalogu klikněte na tlačítko „Moje konto“ vpravo nahoře.
 2. Na stránce s přihlašovacím formulářem klikněte na odkaz „Zapomněli jste heslo?“, který je umístěn pod polem pro zadání hesla. 3. Vyplňte buď uživatelské jméno nebo číslo průkazu. Pozor:
  • Pokud jste si dosud nevytvořili uživatelské jméno a přihlašovali jste se číslem průkazu, vyplňte pole „Číslo průkazu“.
  • Pokud jste si dříve vytvořili uživatelské jméno (nebo jste jej dostali při registraci), vyplňte pole „Uživatelské jméno“ (nelze použít číslo průkazu.)
 4. Některé knihovny vyžadují při žádosti o nové heslo vyplnění e-mailu - v tom případě se zobrazí pole „E-mailová adresa spojená s kontem“. Do něj doplňte e-mailovou adresu, kterou jste zadali ve svém čtenářském kontě nebo online registraci a klikněte na tlačítko potvrdit.
 5. Na Vaši e-mailovou adresu bude doručena zpráva s pokyny pro změnu hesla. Pozor: Doručení e-mailové zprávy může chvíli trvat, v závislosti na nastavení pro odeslaní e-mailových upozornění, které používá vaše knihovna
 6. Klikněte na odkaz uvedený v e-mailu (nebo jej zkopírujte do adresního řádku prohlížeče). Otevře se okno s formulářem pro přenastavení hesla 7. Ve formuláři vyplňte nové heslo a zopakujte jej na dalším řádku pro vyloučení chyb a klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Poté se můžete přihlásit do svého čtenářského konta.

Pozor: Heslo musí obsahovat písmena i čísla a musí být dlouhé alespoň 7 znaků.

Další možnosti nastavení zapomenutého hesla

O změnu hesla (vygenerování dočasného hesla) můžete také požádat personál při návštěvě knihovny.


Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/zapomenute_heslo.txt · Poslední úprava: 2019/11/02 14:22 autor: ece