Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:zapomenute_heslo

Zapomenuté nebo nové heslo

Vygenerování nového hesla v online katalogu

 1. Otevřete stránku katalogu klikněte na tlačítko „Moje konto“ vpravo nahoře.
 2. Na stránce s přihlašovacím formulářem klikněte na odkaz „Zapomněli jste heslo?“, který je umístěn pod polem pro zadání hesla. 3. Vyplňte buď uživatelské jméno nebo číslo průkazu.
  Pozor:
  • Pokud jste si dosud nevytvořili uživatelské jméno a přihlašovali jste se číslem průkazu, vyplňte pole „Číslo průkazu“.
  • Pokud jste si dříve vytvořili uživatelské jméno (nebo jste jej dostali při registraci), vyplňte pole „Uživatelské jméno“ (nelze použít číslo průkazu.)
 4. Některé knihovny vyžadují při žádosti o nové heslo vyplnění e-mailu - v tom případě se zobrazí pole „E-mailová adresa spojená s kontem“. Do něj doplňte e-mailovou adresu, kterou jste zadali ve svém čtenářském kontě nebo při online registraci a klikněte na tlačítko potvrdit.
 5. Na Vaši e-mailovou adresu bude doručena zpráva s pokyny pro změnu hesla. Pozor: Doručení e-mailové zprávy může chvíli trvat, v závislosti na nastavení pro odeslaní e-mailových upozornění, které používá vaše knihovna.
 6. Nastavení nového hesla dokončíte kliknutím na na odkaz uvedený v e-mailu (nebo jej můžete zkopírovat do adresního řádku prohlížeče). Otevře se okno s formulářem pro přenastavení hesla. 7. Ve formuláři vyplňte nové heslo. Poté nové heslo zopakujte na dalším řádku (pro vyloučení chyb a překlepů) a klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Poté se můžete přihlásit do svého čtenářského konta novým heslem.

Pozor na chyby při zadání nového hesla:

 • Heslo musí obsahovat písmena i čísla a musí být dlouhé alespoň 7 znaků. Pokud nové heslo tyto parametry nesplňuje, heslo nebude změněno a zobrazí se chybové hlášení:
  „Heslo, které jste vybrali je pro ochranu vašeho účtu příliš slabé. Vaše heslo nebylo přenastaveno.“
 • Heslo nebude změněno, pokud se liší hodnoty zadané do obou polí (tj. v poli „Nové heslo“ a v poli zadání nového hesla pro kontrolu). V tom případě se zobrazí chybové hlášení:
  „Hesla nesouhlasí. Zkuste to prosím znovu.“

Další možnosti nastavení zapomenutého hesla

O změnu hesla (vygenerování dočasného hesla) můžete také požádat personál při návštěvě knihovny.


Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/zapomenute_heslo.txt · Poslední úprava: 2024/07/23 15:46 autor: ece