Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:zuzeni_dotazu_vyhledavani

Zúžení dotazu vyhledávání (fasety)

Tento nástroj využijete zejména v situaci, kdy se vám zobrazí příliš mnoho výsledků vyhledávání. Pokud se vám naopak nezobrazily žádné výsledky, využijte tuto nápovědu a nápovědu k obecné práci s výsledky najdete zde.K zúžení výsledků vyhledávání existuje několik možností. Pro všechny platí, že v závorce za textem najdete počet dokumentů, které odpovídají zúženému vyhledávání. Pokud kliknete na tlačítko „Další“, zobrazí se více možností. Tlačítkem „Méně“ se vrátíte zpět.

  • Autor - Klikněte na jméno autora, který vás zajímá, a zobrazí se pouze dokumenty, jejichž je autorem.
  • Věcné téma - Tyto řádky označují nějakou oblast nebo skutečnost, které se dokumenty týkají.
  • Název edice - To se týká převážně knih, odkaz vás zavede na všechny výsledky vyhledávání, které byly vydány ve stejné edici. Tato možnost nemusí ve vyhledávání být, pokud se nejedná o knihy nebo nebyly vydány v žádné edici.
  • Jméno jako téma - Tento odkaz vás zavede na dokumenty, které pojednávají o dané osobě či instituci.
  • Geografický název - Po kliknutí na text se vám zobrazí výsledky, které přímo souvisejí s daným místem.

Kombinace zúžení

Jednotlivá zúžení výsledků vyhledávání se dají kombinovat. Například vybereme věcné téma filozofie (vybrané téma je vyznačeno šedivou barvou) a dále můžeme zužovat výsledky vyhledávání podle autora a názvu edice.
Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/zuzeni_dotazu_vyhledavani.txt · Poslední úprava: 2020/04/16 17:51 autor: zuzanaz