Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:prohlizeni_regalu

Prohlížení regálu

Prohlížení regálu můžete využít, pokud nevíte, co přesně hledáte a chcete se podívat na knihy z jednoho oboru, které jsou v knihovně zařazeny na jednom regále (je to stejné, ako byste si prohlíželi regál s knihami přímo v knihovně, v tomto případě ale vidíte i knihy, které jsou právě půjčené). Můžete také použít Procházení katalogu podle názvů, autorů a témat.

Pokud hledáte konkrétní titul nebo autora, anebo knihu, která zpracovává jedno téma z hlediska různých disciplin a není jednoznačné, ve kterém oboru je kniha zařazena, (např. „etika sociální práce“ apod.) použijte vyhledávání nebo pokročilé vyhledávání.

K prohlížení regálu máte dvě možnosti.

Z detailu dokumentu

  1. Pokud jste vyhledali knihu a chcete se podívat, co se nachází na podobném místě v katalogu, stiskněte tlačítko „Prohlížení regálu“ na konci stránky.    Zobrazí se mřížka, kde každé políčko zastupuje jeden dokument a výchozí dokument se nachází vždy uprostřed.  2. Můžete listovat na jednu i na druhou stranu ve směru šipek.
  3. Po kliknutí na název dokumentu se dostanete na zobrazení detailu, naopak jméno autora vyhledá všechny dokumenty od daného autora.

Vyhledávání podle signatury

  1. Druhým způsobem je vyhledávání podle signatury, které naleznete pod tlačítkem „Pokročilé vyhledávání“.  2. Přepněte si do záložky „Numerické vyhledávání“ a zvolte pole „Signatura“. Můžete opět vybrat knihovnu, ve které chcete hledat. Zadejte počátek signatury, od které chcete prohlížet, a stiskněte tlačítko „Hledat“.    Výsledkem bude opět tabulka, kde uprostřed najdete dokument se signaturou, kterou jste zadali. Můžete procházet katalogem na jednu i na druhou stranu.


Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/prohlizeni_regalu.txt · Poslední úprava: 2020/04/16 17:57 autor: zuzanaz