Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


opac:sprava_seznamu

Práce se seznamy knih/dokumentů

Pro zobrazení rozhraní pro seznamy se přihlaste do čtenářského konta a klikněte na tlačítko „Seznamy knih“ nebo zvolte kartu „Seznamy knih“.

Rozhraní pro správu seznamů obsahuje část pro vytvoření nového seznamu a část pro správu existujících seznamů. Pokud jste před přihlášením přidali knihy do dočasného seznamu, zobrazí se před uloženými seznamy také část pro správu dočasného seznamu.

Zobrazení uložených seznamů

 • Počet zobrazených seznamů na stránku můžete změnit na kartě „Osobní údaje a nastavení“„Nastavení seznamů“
 • Na kartě „Nastavení seznamů“ můžete změnit také počet zobrazených položek v jednotlivých seznamech.
 • U každého seznamu se zobrazuje název a popis (pokud byl popis přidán). Vpravo vedle seznamu se zobrazují tlačítka pro práci s celým seznamem.  • Tlačítko „Sdílet“ umožní sdílení seznamu s dalšími uživateli online katologu. Pokud je seznam sdílen, zobrazuje se naopak tlačítko „Skrýt“.
  • Tlačítko „Smazat seznam“ slouží pro zrušení seznamu.
  • Tlačítem „Stáhnout CSV“ se se vytvoří textový soubor se seznamem jednotlivých knih ve formátu CSV (hodnoty jsou odděleny čárkami).
  • Pokud klikneme na tlačítko „Nastavit jako výchozí seznam“, vybraný seznamy se při přidávání knihy do seznamu zabrazí hned za dočasným seznamem. Tuto volbu je možné zrušit tlačítkem „Zrušit volbu výchozího seznamu“.
  • Pokud je seznam sdílený s ostatními, zobrazí se také ikona pro RSS kanál a odkaz „Zobrazit HTML.

Zobrazení položek seznamu

Po kliknutí na název seznamu se seznam rozevře a zobrazí se uložené položky.

Počet zobrazených položek

Standardně se zobrazuje najednou 10 položek z daného seznamu. Pokud seznam obsahuje více než 10 položek, zobrazí se nabídka pro listování v seznamu.Počet zobrazených položek je možné změnit v nastaveni čtenářského konta na záložce „Osobní údaje a nastavení“„Nastavení seznamů“. Maximální počet současně zobrazených položek seznamu je 50.

Řazení seznamu

Řazení jednotlivých položek v seznamu můžete změnit výběrem požadované položky v poli „Seřadit seznam podle“ a kliknuktím na tlačítko „Potvrdit“.

Seřadit položky můžete také kliknutím na odkaz v záhlaví jednotlivých sloupců.
Mohlo by Vás také zajímat

Byla pro Vás tato nápověda užitečná? Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, napište nám.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/opac/sprava_seznamu.txt · Poslední úprava: 2020/04/16 17:29 autor: zuzanaz