Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vypujcni_protokol:smazani_ctenarskeho_konta

Smazání čtenářského konta

  1. Vyhledejte čtenáře, jehož konto chcete vymazat. Pokud nevíte, jak čtenáře vyhledat, řiďte se manuálem Vyhledání čtenáře.
  2. Otevřete čtenářské konto a v jeho horním menu klikněte na možnost OstatníZcela vymazat data účtu    Objeví se vyskakovací okno.
  3. Na otázku Zcela vymazat čtenářské konto? klikněte na možnost OK/Pokračovat.    Systém nabídne další okno s možností si naposledy vymázání rozmyslet. Pokud jste si jisti, že chcete dané čtenářské konto vymazat, klikněte opět na OK/Pokračovat
  4. Pokud má zvolený čtenář vůči knihovně nezaplacený dluh v podobě poplatku, objeví se další vyskakovací okno. Pokud i přes tyto neuhrazené dluhy chcete čtenářské konto smazat, klikněte na OK/PokračovatPo této akci je konto čtenáře definitivně vymazáno.

Čtenářské konto s nevyřízenými závazky

Pokud čtenář má nevrácené knihy, má evividované nevyřízené ztracené knihy nebo dluží nezplacené poplatky apod., objeví se při pokusu o smazání čtenářského konta varování, že čtenář má vypůjčené knihovní jednotky nebo nezaplacené poplatky. Toto varování není možné obejít, pokud knihovník, který čtenářské konto maže, nemá potřebné opravnění. Avšak i v případě, že knihovník takové oprávnění má, čtenářské konto s nevyřízenými závazky nedoporučujeme mazat vzhledem k možným neočekávaným důsledkům.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/vypujcni_protokol/smazani_ctenarskeho_konta.txt · Poslední úprava: 2018/12/18 23:01 autor: uisk-nemcova