Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


archiv_aktualit

Archiv aktualit

Seminář Evergreen v českých knihovních 2017

9. října 2017 se v prostorách školícího centra Národní knihovny ČR konal již pátý ročník semináře Evergreen v Českých knihovnách.

České obálky knih jsou v oficiální distribuci Evergreenu

Rozšíření Evergreenu pro připojení k obohacení obsahu pomocí služby Obálky Knih http://www.obalkyknih.cz/ bylo úspěšně akceptováno do verze 2.12, která byla zveřejněna 23. března 2017.

Podpora pro zobrazování přidaného obsahu ze severu Obalkyknih.cz byla vytvořena díky dotační podpoře v programu VISK 3 2016

Jak vypadá zobrazení přidaného obsahu v Evergreenu můžete vidět v praxi ve SPOlečném Katalogu Evergreen na adrese http://spok.jabok.cuni.cz, případně v samostatných katalozích zapojených knihoven.

Obsahy, anotace a hodnocení se zobrazují v rozbalovací liště „Doplňující informace k obsahu“ ve spodní části záznamu (podrobnosti najdete v nápovědě ke katalogu).

Dokumentace k implementaci podpory přidaného obsahu ze serveru Obalkyknih.cz do starších verzí (2.10, 2.11)

Obálky knih

Díky dotační podpoře v programu VISK 3 2016 byla v letošním roce vytvořena podpora pro zobrazování přidaného obsahu ze serveru Obalkyknih.cz (o projektu jsme informovali na semináři Evergreen v českých knihovnách 2016).

Jak vypadá zobrazení přidaného obsahu v Evergreenu nyní můžete vidět v praxi ve SPOlečném Katalogu Evergreen na adrese http://spok.jabok.cuni.cz (případně www.jabok.cuni.cz nebo http://kds.jabok.cuni.cz). Obsahy, anotace a hodnocení se zobrazují v rozbalovací liště „Doplňující informace k obsahu“ ve spodní části záznamu (podrobnosti najdete v nápovědě ke katalogu).

V průběhu příštího roku by podpora pro přidaný obsah z Obalkyknih.cz měla být zařazena do standardního kódu softwaru Evergreen, prozatím je možnė implementovat obálky a další obsah do Evergreenu úpravou kódu.

Dokumentace k implementaci podpory přidaného obsahu ze serveru Obalkyknih.cz

Evergreenová výročí 2016

10 let provozu Evergreenu

6. září 2006 byl spuštěna první ostrá instalace Evergreenu v konsorciu PINES sdružující veřejné knihovny ve ve státě Georgia v USA)

5 let provozu Evergreenu v České republice

5.9.2011 byl zahájen ostrý provoz knihovního systému Evergreen v Knihovně Jabok

Rok provozu SPOlečného Katalogu

10. září 2016 uplynul 1 rok provozu SPOlečného Katalogu Evergreen

Seminář Evergreen v českých knihovnách 2016

V pondělí 10. října 2016 od 13:30 do 17:00 hodin se v prostorách školícího centra Národní knihovny bude konat již čtvrtý ročník semináře Evergreen v českých knihovnách.

Podrobné informace a přihláška jsou na stránkách SKIP

První evergreenový workshop

Neformální workshop evergreenové komunity se koná v Knihovně Jabok v pátek 17. června 2016 v 9 hodin. Předpokládaný konec je kolem poledne.

Program workshopu:

  • Informace o situaci v jednotlivých knihovnách
  • Diskuse o aktuálních tématech (projekty, výhledy do budoucna, letošní podzimní evergreenový seminář aj.)
  • Řešení praktických problémů a námětů účastníků workshopu

Program je pouze rámcový a bude se měnit podle aktuálních potřeb účastníků workshopu. V knihovně je k dispozici WIFI, takže je možné vzít si s sebou notebook s Vaší instalací Evergreenu. Pro řešení praktických problémů, které nejsou vázané na data a nastavení konkrétní knihovny, bude možné využít testovací verzi katalogu Knihovny Jabok. K dispozici bude drobné občerstvení.

Pokud se chcete workshopu zúčatnit, z organizačních důvodů prosíme, abyste do středy 15. června 2016 potvrdili svou účast na e-mailové adrese cernin@jabok.cz.

Nápověda k online katalogu

Ve spoupráci se studenty ÚISK v rámci předmětu Informační a knihovnické služby byly na portál Evergreen DokuWiki CZ doplněny některé manuály týkající se online katalogu. Díky práci, kterou odvedly studenti ÚISK, je nyní na adrese http://eg-wiki.jabok.cz/doku.php/opac:opac - viz též odkaz Online katalog (OPAC) v navigaci DokuWiki - dostupná kompletní nápověda pro všechny běžně používané funkce online katalogu.

Nápověda k online katalogu je určena především pro čtenáře, kteří Evergreen používají, proto má na DokuWiki vyhrazený samostatný prostor s navigací pouze pro OPAC (aby čtenáři nebyli zbytečně zmateni informacemi určenými pro knihovníky a administrátory Evergreenu). Výše uvedenou adresu je proto bez obav možné využít ve Vašich knihovnách jako odkaz na nápovědu pro čtenáře.

První společný katalog nezávislých knihoven v ČR

V rámci programu VISK 3 2015 vzniká ve spolupráci Knihovny Jabok a Katolického domova studujících (KDS) pilotní projekt společného katalogu dvou nezávislých knihoven s využitím knihovního softwaru Evergreen. V současné době probíhá jednání o společných pracovních postupech, školení pracovníků a katalogizace knihovního fondu KDS. Nasazení Evergreenu do plného provozu knihovny KDS se předpokládá začátkem září nebo října 2015. Další informace o společném katalogu

Seminář Evergreen v českých knihovnách 2014

V pondělí 13. října 2014 od 13 hodin se bude v prostorách Národní knihovny ČR konat již druhý ročník semináře Evergreen v českých knihovnách, který pořádá pražská organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Podrobnosti a přihlašovací formulář najdete na webu SKIP ČR

Evergreen v knihovně Evangelikálního teologického semináře

V červnu byl zprovozněn Evergreen v knihovně Evangelikálního teologického semináře v Praze. V současné době probíhá testování a dolaďování nastavení, aby bylo možné od zaří, kdy začíná nový školní rok, zahájit provoz knihovny v novém systému. Online katalog je dostupný na adrese http://lib.etspraha.cz.

Upgrade Evergreenu v Knihovně Jabok

Koncem prázdnin proběhl v knihovně Jabok upgrade v Evergreenu na verzi 6.2. Nová verze byla nasazena do provozu od 1. září 2014. Katalog knihovny je dostupný na adrese http://www.knihovna.jabok.cz.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/archiv_aktualit.txt · Poslední úprava: 2018/04/17 20:57 autor: ece