Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


rezervace:rezervace_metazaznamu

Rezervace na úrovni metazáznamu (dokument ve více formátech a vydáních)

Pro splnění rezervace na úrovni metazáznamu bude zachycen exemplář, který má stejný název a autora bez ohledu na vydání, formát jazyk dokumentu. 1)

Příklad:

Pokud hledáme knihu Harry Potter a kámen mudrců, při zadání rezervace můžeme vybírat rezervaci daného titulu z více formátů. Pokud tedy vyberme tištěnou knihua audioknihu, rezervace bude splněna prvním vhodným dokumentem bez ohledu na to, jestli je to tištěná kniha nebo audiokniha(v tomto případě by však rezervace nebyla splněna elektronickou knihou nebo DVD).

  1. Vyhledejte požadovaný titul a klikněte na odkaz „Rezervovat“.
  2. V okně pro zadání rezervace klikněte na odkaz „Pokročilé možnosti rezervace“. Zobrazí se zeznam formátů nebo jazyka dokumentů, které jsou k dispozici.  3. Pokud je k dispozici pouze jedna položka, např. dokument je dostupný pouze v češtině, pak se v seznamu zobrazí pouze jedna položka).  4. Pomocí myši vyberte ze seznamu vhodné formáty Klikněte na seznam levým tlačítkem myši a tahem vyberte požadované položky( můžete také použí klávesu Shift + šipku dolů/nahoru pro výběr souvislé řady položek nebo tlačítko CTRL + kliknutí levým tlačítkem myši pro výběr jednotlivých položek)
  5. Nastavte požadované parametry rezervace a klikněte na tlačítko „Potvrdit“.

Viz též

1)
Možnosti rezervace na úrovni metazáznamu však jsou značně závislé na způsobu zpracovaní bibliografických záznamů v katalogu.
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/rezervace/rezervace_metazaznamu.txt · Poslední úprava: 2016/01/28 15:50 (upraveno mimo DokuWiki)