Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


rezervace:rezervace_exemplare

Rezervace exempláře

Pro rezervaci exempláře bude využit pouze exemplář s konkrétním čárovým kódem. Tuto možnost lze využít např. pokud potřebujeme provést fyzikou opravu nějakého exempláře, chceme dát na výstavu exemplář s věnováním autora poad.).

Rezervaci na úrovni exempláře je možné zadat pouze ve služebník klientu Evergreenu (tj. pouze personálem)

Rezervace exempláře z rozhraní online katalogu

  1. Ve služebním klientu Evergreenu vyhledejte požadovaný dokument a otevřete detailní záznam dokumentu.
  2. V dolní části záznamu v informacích o exemplářích vyberte požadovaný exemplář a klikněte na odkaz „Rezervace exempláře“  3. Vyberte příjemce rezervace a Nastavte požadované parametry rezervace.
  4. Klikněte na tlačítko „Potvrdit“.

Zadání rezervace exempláře z rozhraní správy exemplářů

- Ve služebním klientu Evergreenu vyhledejte požadovaný dokument, klikněte na tlačítko „akce pro tento záznam“ a z kontextové nabídky vyberte položku „Správa exemplářů“.

  1. V seznamu exemplářů umístěte kurzor na požadovaný exemplář a klikněte pravý tlačítkem myši nebo klikněte na tlačítko „Akce pro vybrané řádky“ a z kontextové nabídky vyberte položku „Vyžádat exemplář“.  2. V rozhraní pro detaily požadavku je přednastaven jako příjemce uživatel, který je aktuálně přihlášen do služebního klienta evergreenu, je však možné zadat čárový kód jiného uživatele.  3. Z rozbalovacího menu natavte jako typ rezervace položku „Rezervace exempláře“, vyberte požadovanou knihovnu pro vyzvednutí a potvrďte tlačítkem „Vytvořit žádost“.

Viz též

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/rezervace/rezervace_exemplare.txt · Poslední úprava: 2020/03/21 20:17 autor: zuzanaz