Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


rezervace:zruseni_rezervace

Zrušení rezervace personálem

Zrušení rezervace z rozhraní bibliografického záznamu

 1. Najděte bibliografický záznam titulu, u kterého chcete zrušit rezervaci
 2. Klikněte na tlačítko „Akce pro tento záznam“ vpravo nahoře a zvolte položku zobrazit rezervace
 3. V seznamu rezervací zvolte požadovanou položku klikněte pravým tlačítkem myši nebo klikněte na tlačítko „Akce pro vybrané rezervace“ a z kontextového menu vyberte položku „Zrušit rezervaci“.

 4. Výběrem položky „Zrušit rezervaci“ se aktivuje vyskakovací okno pro poznámky a potvrzení zrušení. V něm můžete vybrat důvod zrušení (výchozím nastavením je „rezervace zrušená personálem“) a přidat komentář. Pote zrušení rezervace potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“.

 5. Pokud už byla rezervace připravena pro čtenáře (tj. měla status „Rezervace k vyzvednutí“), je pro uvolnění rezervovaného exepláře pro další výpůjčky nebo rezervace nutné knihovní jednotku ještě "vrátit" - tím se aktivuje zachycení rezervace pro dalšího čtenáře ve frontě (nebo pokud nebyl titul rezervovaný, vrácením se změní status exempláře z „pripravno k vyzvednutí“ na „volné“):
  1. Otevřte rozhraní pro vracení dokumentu
  2. Načtěte čárový kód knihovní jednotky
  3. V závislosti na pracovních postupech knihovny vytiskněte průvodku rezervace

Zrušení z přehledu rezervací ve čtenářském kontě

 1. Najděte konto požadovaného čtenáře a klikněte na kartu „Rezervace“
 2. Vyberte požadovanou rezervaci v seznamu rezervovaných dokumnetů a klikněte na tlačítko „Akce pro vybrané rezervace“ v pravé horní části rozhraní (nebo klikněte pravým tlačítkem myši) a z kontextového menu zvolte položku „Zrušit rezervaci“.

 3. Výběrem položky „Zrušit rezervaci“ se aktivuje vyskakovací okno pro poznámky a potvrzení zrušení. V něm můžete vybrat důvod zrušení (výchozím nastavením je „rezervace zrušená personálem“) a přidat komentář. Pote zrušení rezervace potvrďte kliknutím na tlačítko „Ano“.

 4. Pokud už byla rezervace připravena pro čtenáře (tj. měla status „Rezervace k vyzvednutí“), je pro uvolnění rezervovaného exepláře pro další výpůjčky nebo rezervace nutné knihovní jednotku ještě "vrátit" - tím se aktivuje zachycení rezervace pro dalšího čtenáře ve frontě (nebo pokud nebyl titul rezervovaný, vrácením se změní status exempláře z „pripravno k vyzvednutí“ na „volné“):
  1. Otevřte rozhraní pro vracení dokumentu
  2. Načtěte čárový kód knihovní jednotky
  3. V závislosti na pracovních postupech knihovny vytiskněte průvodku rezervace
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/rezervace/zruseni_rezervace.txt · Poslední úprava: 2016/03/14 12:38 (upraveno mimo DokuWiki)