Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


nauctovani_poplatku

Naúčtování poplatku

  1. Načtěte čtenářské konto a klikněte na kartu „Poplatky“ (v závislosti na nastavení knihovny může být rozhraní pro poplatky výchozí obrazovkou při vstupu do čtenářského konta v případě, že čtenář dluží poplatky).
  2. Pro vytvoření poplatku klikně na tlačítko „Naúčtovat poplatek“  3. V okně, které se otevře vyberte z rozbalovacího menu příslušný poplatek (např. Kopírování) a doplňte cenu (není-li předdefinována).
  4. K poplatku můžete v poli „Poznámka“ přidat komentář. Tato poznámka se týká naúčtovaného poplatku obecně, nikoli samotné platby (poznámky k platbě viz níže).  5. Potvrďte naúčtování poplatku kliknutím na tlačítko „Vytvořit poplatek“.
Pokud se jedná o poplatek vytvořený systémem (zpozdné apod.), poplatek je již vytvořen a tudíž krok „naúčtování poplatku“ odpadá.

Přidání poplatku k již existujícímu poplatku

  1. V seznamu naúčtovaných poplatků zatrhněte poplatek, ke kterému chcete přidat další platbu.
  2. Klikněte na tlačítko „Akce“ a z nabídky vyberte položku „Přidat poplatek“.  3. V okně, které se otevře zvolte z rozbalovacího menu příslušný poplatek (např. Kopírování) a doplňte cenu (není-li předdefinována).
  4. K poplatku můžete v poli „Poznámka“ přidat komentář. Tato poznámka se týká naúčtovaného poplatku obecně, nikoli samotné platby (poznámky k platbě viz níže).
  5. Potvrďte naúčtování poplatku kliknutím na tlačítko „Vytvořit platbu“.

Další odkazy:

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/nauctovani_poplatku.txt · Poslední úprava: 2020/05/12 11:15 autor: zuzanaz