Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


montessoricr:ctecka_carovych_kodu

Nastavení čtečky pro Knihovnu Montessori ČR

Nastavení čtečky se provádí pomocí načtení konfiguračních čárových kódů uvedených v konfigurační příručce, kterou je možné najít na webu výrobce.

Konfigurační příručka pro čtečku Honeywell MS5145 Eclipse : https://aidc.honeywell.com/CatalogDocuments/00-02544%20Rev%20K%202-11.pdf

Aby čtečka v Evergreenu na na čtení čárových kódů fungovala, je nutné provést níže uvedená nastavení. Poznámka: Uvedená doporučení platí pro čtečky ve výchozím nastavení. Doporučujeme se pro jistotu nejdříve uvést čtečku do výchozího stavu naskenováním kódu „Recall Defaults“ (obnovit výchozí nastavení).

Obecná nastavení, platná pro celý SPOK

  1. Enable EAN-13 (Aktivace kódů EAN-13 - Obvykle je již aktivováno ve výchozím nastavení čtečky)
  2. Do Not Transmit EAN-13 Check Digit (Vynechání kontrolní číslice)
  3. Send numbers as Keypad Data (Aktivace funkce odesílání čísel jako znaků numerické klávesnice)1)
  4. Enable Check Digit Transmission - (Při nastavení vynechání kontrolní číslice aktivuje přenášení kontrolního znaku ISBN, tj. při načtení ISBN se přenese všech 13 znaků ISBN, včetně kontrolního kódu. Využívá se např. pro vyhledávání záznamů podle ISBN při stahování záznamů přes Z39.50. Toto nastavení není podporováno všemi čtečkami.)

Nastavení specifická pro Montessori ČR

  1. Enable Code 39 (Aktivace kódů typu Code 39. Obvykle je již aktivováno ve výchozím nastavení čtečky)
  2. Enable MOD 43 Check Digit on Code 39 (Aktivace módu využívající kontrolní číslici ke kontrole kódu)

Výběr stránek konfigurační příručky s kódy pro výše uvedená nastavení (kódy pro výše uvedená nastavení jsou vyznačeny červeným rámečkem)

1)
Použijte v případě, že se číslice čárových kódů načtou jako české znaky s diakritikou.
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/montessoricr/ctecka_carovych_kodu.txt · Poslední úprava: 2022/08/10 15:55 autor: ece