Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


knihovna_jabok:zasilkovna

Zasílání objednaných knih přes Zásilkovnu

Přihlášení do klientské sekce

 1. Do webového prohlížeče zadejte adresu: https://client.packeta.com/cs/ (alternativně je možné na webu Zásilkovny https://www.zasilkovna.cz/ kliknout na odkaz „Podání zásilek“)
 2. Zadejte přihlašovací e-mail a heslo, viz obrázek

Podání zásilky

 1. V klientské sekci Zásilkovny klikněte na levém bočním panelu na odkaz „Podat zásilku“, viz obrázek: 2. Vyplňte číslo objednávky ve tvaru: KN-iniciály_objednávajícího_ctenare_datum_objednávky ve tvaru RRMMDD (vše bez mezer. Např. u zásilky pro Aničku Novákovou odeslanou 6.4.2021 to bude „KN-AN210406“). Bez čísla objednávky nelze zásilku odeslat).
 3. Zadejte údaje o čtenáři uvedené v objednávkovém formuláři: e-mail nebo telefon (je nutné vyplnit alespoň jeden z těchto údajů), jméno, příjmení, viz obrázek: 4. Zadejte výdejní místo. Výdejní místo je možné vyhledat psaním - pro vyhledání lze použít obec či město, ulici nebo ID Zásilkovny, viz obrázek: \


 5. Vyplňte odhadovanou celkovou cenu zasílaných knih a do pole Měna uveďte „CZK“, viz obrázek: 6. Zaškrtněte, že souhlasíte s VOP (všeobecnými obchodními podmínkami).
 7. Klikněte na tlačítko „Podat zásilku“.
 8. V dalším kroku potvrďte ve vyskakovacím okně, že chcete zásilku opravdu podat, viz obrázek:Tisk přepravního štítku

 1. V klientské sekci Zásilkovny klikněte na levé boční liště na tlačítko „Podané zásilky“, viz obrázek: 2. V přehledu zásilek vyhledejte zásilku, ke které chcete vytisknout štítek, označte ji v zaškrtávacím poli a poté klikněte na tlačítko „Provést“ na horní liště, viz obrázek: 3. Po kliknutí na tlačítko se vygeneruje PDF soubor se štítkem/štítky. Soubor stáhněte, vytiskněte štítek/štítky a nalepte na zásilku.
 4. Na zásilku není potřeba uvádět žádné další údaje, všechno nezbytné, včetně odesílatele, je uvedeno na vytištěném štítku.

Načtení údajů do čtenářského konta a odeslání informačního e-mailu

 • Výpůjčky načtětě do čtenářského konta.
 • Do čtenářského konta naúčtujte poplatek za poštovné/dopravné ve výši 80 Kč (Aktuálně platné ceny jsou uvedeny na webu knihovny). Pokud čtenář požádá o zaslání dodatečně e-mailem (např. v případě, že šlo o běžnou rezervaci vypůjčené knihy, kterou si čtenář po zachycení přeje zaslat přes Zásilkovnu), napište do poznámky k poplatku, že požadavek na zaslání přišel e-mailem.
 • Čtenáři odešlete e-mail s informací o připravené zásilce a naúčtovaném poplatku (šablona Odeslání knih do zásilkovny).

Odevzdání zásilky do Zásilkovny

Označenou zásilku stačí odevzdat na pobočce Zásilkovny (při předání není pořeba nic dalšího vyplňovat apod.). Naše nejbližší pobočky, které přijímají zásilky, seřazeno podle vzdálenosti od Jaboku, jsou:

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/knihovna_jabok/zasilkovna.txt · Poslední úprava: 2021/05/13 13:55 autor: ece