Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vypujcni_protokol:vyhledani_ctenare

Vyhledání čtenáře

 1. Pro vyhledání čtenáře klikněte na HledatHledat čtenáře v menu nahoře. Objeví se stránka Hledání čtenáře.


 2. Stránka obsahuje možnosti vyhledávání z následujících polí.
  1. Příjmení
  2. Křestní jméno
  3. Prostřední jméno
  4. Klíčová slova jména 3. Vedle tlačítka Hledat se nachází tlačítko s šipkou. Po kliknutí na něj se Vám zobrazí další pole pro vyhledávání (viz obrázek níže):
  1. Čárový kód
  2. Alias
  3. Uživatelské jméno
  4. E-mail
  5. Číslo dokladu
  6. Telefon
  7. Ulice 1
  8. Ulice 2
  9. Město / obec
  10. Stát
  11. PSČ
  12. Skupina oprávnění
  13. Datum narození - rok
  14. Datum narození - měsíc
  15. Datum narození - den
  16. Databázové ID
 4. Pokud chcete zahrnout do vyhledávání i neaktivní čtenáře, klikněte na zaškrtávací pole Zahrnout neaktivní?.Poznámky:

 • Vyhledávejte skrze jedno pole nebo využijte více polí pro přesnější výsledek.
 • Zkracujte vyhledávaná slova pro více výsledků.
 • Vyhledávání si nevšímá diakritických znamének, apostrofů, pomlček a čárek.
 • Při vyhledávání podle data narození vyhledání dvou číslic, např. „15“ zobrazí všechny roky, v kterých se tato dvojčíslice nachází (2015,1915,..). Pro vyhledání přesného roku použijte všechny čtyři číslice. Podobně vyhledání reaguje na čísla dnů a měsíců, tj. „1“ (či „01“) vyhledá lednová data narození, „12“ prosincová apod.

Pro načtení požadovaného čtenáře klikněte na jeho řádek na stránce s výsledky hledání. Vlevo se zobrazí souhrnný přehled informací o čtenáři.Po kliknutí na tlačítko Vyhledání čtenáře vpravo nahoře můžete v hledání čtenářů pokračovat.

Načtení posledního čtenáře

Nastavení

 1. Tato funkce musí být nastavena v Library Settings Editor (Nastavení knihovny). Lze se do něj dostat přes AdministraceLokální administraceLibrary Settings Editor (Nastavení knihovny). Příslušný řádek má název Počet posledních čtenářů, které lze načíst a nachází se ve skupině Výpůjčka. 2. Po kliknutí na tlačítko Edit (v řádku úplně vlevo) lze provést potřebné nastavení.
  1. Hodnota nula (0) v řádku Value znamená, že nemůže být načten žádný z nedávných čtenářů.
  2. Hodnota vyšší než 1 znamená, že personál knihovny bude schopen načíst více nedávných čtenářů skrze menu VýpůjčkaNačíst poslední čtenáře.
  3. Výchozí hodnota je zde 1 pro zpětnou kompatibilitu (je možné použít položku VýpůjčkaNačíst poslední čtenáře).

Zobrazení

 1. Jakmile je v nastavení knihovny nastaveno číslo vyšší než 1, objeví se pod volbou Načíst posledního čtenáře v rozbalovacím menu možnost Načíst poslední čtenáře (přístup skrze menu nahoře na hlavní stránce: VýpůjčkaNačíst poslední čtenáře).
 2. Po kliknutí se objeví tabulka se seznamem posledních čtenářů, zobrazenými v aktuální relaci skrze Vaší pracovní stanici. Délka seznamu je limitována hodnotou nastavenou v Nastavení knihovny. Pokud jste předtím nepracovali s žádnými čtenářskými konty, tabulka zobrazí hlášku „Žádné položky k zobrazení“.
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/vypujcni_protokol/vyhledani_ctenare.txt · Poslední úprava: 2019/10/23 15:03 autor: ece