Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sprava_systemu:aktualizace_prekladu

Aktualizace překladů v Evergreenu s využitím překladů v Launchapadu

Kvůli standardním postupům při práci na nových verzích Evergreenu se může stát, že některé z přeložených řetězců se nedostaly do právě aktuální verze OPACu nebo služebního klienta, přestože v Launchapdu už jsou tyto řetězce přeložené. V takových případech je možné aktualizovat překlady s využítm PO souboru staženého z Launchpadu.

Postup při aktualizaci překladů pro OPAC:

  1. v Lanuchpadu otevřete české překlady Evergreenu
  2. Klikněte na soubor “tpac” a poté zvolte položku “Download translation” v horní části rozhraní (Poznámka: aste mohli překlad stáhnout, musíte být v Launchapdu přilhášení)
  3. Zvolte „PO format“ a potvrďte stačení kliknutím na tlačítko „request for download“. Odkaz na překlady ve formátu PO Vám přijde na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při registraci do Launchapdu.
  4. Pomocí odkazu v e-mailu stáhněte soubor a pojmenujte ho cs-CZ.po.
  5. Zkopírujte soubor do adresáře /openils/var/template/data/locale. Pozor, je vhodné si předtím vytvořit zálohu původního PO souboru.
  6. Aby se změny překladů projevily, je nutné restartovat Apache (jako root zadejte příkaz „service apache2 restart“)

Podobným způsobe je možné aktualizovat soubor s překlady pro webového služebního klienta Evergreenu (a zkopírovat je do adresáře /openils/var/template/data/locale/staff).

POZOR: Aby se změny projevily, je nutné mít češtinu nastavenou jako výchozí nebo doplňkový jazyk, viz Setting a default language and adding optional languages.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/sprava_systemu/aktualizace_prekladu.txt · Poslední úprava: 2017/08/11 10:25 autor: ece