Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


akce:seminar_evergreen_v_ceskych_knihovnach_2017

Toto je starší verze dokumentu!


Seminář Evergreen v českých knihovnách 2017

Letošní, již pátý ročník semináře Evergreen v českých knihovnách se konal v pondělí 9. října 2017 v prostorách školícího centra Národní knihovny ČR. Pořadatelem semináře byl SKIP Praha ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, Knihovnou Jabok a tentokrát nově také spolkem Osvobozená knihovna. Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se ukázalo, že jednotícím prvkem většiny prezentací je téma spolupráce. Pozornost byla věnována především novinkám v Evergreenu a oblasti svobodných softwarů. Zazněly informace o novém webovém rozhraní služebního Klienta Evergreenu, účastníci se dozvěděli o zahájení provozu Osobní knihovny, založení spolku http://www.osvobozena-knihovna.cz/Osvobozená knihovna, z.s, jehož cílem je podporovat a propagovat svobodný software nebo o možnostech certifikátu Lets Encrypt nejen s ohledem na blížící se platnost GDPR. Zazněly také informace o dalším společném katalogu, který zahrnuje knihovnu Jána Langoše a knihovnu Archivu bezpečenstních složek. Nechyběly také informace o možnostech využití Evergreenu pro malé knihovny a o stavu SPOK (Společném katalogu Evergreen), který je v provozu již dva roky a letos se k němu připojily katalogy dalších knihoven - jedním z nich je katalog sdružení Jáchymka.

Informace o semináři na stránkách pražské organizace SKIP ČR

Zahájení semináře - Linda Jansová Příspěvek Livie Vrzalové o Evergreenu v Knihovně Jána Langoše Václav Jansa pri rozhovoru o Evergreenuv knihovně Jána Langoše Doc. Richard Papík - příspsěvek o Osobní knihovně Účastníci semináře při rozhovorech a občerstvení během přestávky Účastníci semináře

Další fotografie ze semináře najdete na Facebooku

Program semináře

  • Osvobozená knihovna, z. s., a nekomerční podpora Evergreenu (Ing. Václav Jansa - Ústav informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy)
    Prezentace ke stažení (PDF, 96 kB)

  • Knihovny Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek a služby Osvobozené knihovny, z. s., v praxi (Mgr. Livia Vrzalová - Knihovna Jána Langoše)

  • Zkatalogizujte si svou osobní knihovnu – vyzkoušejte si Evergreen v praxi (doc. PhDr. Richard Papík - Ústřední knihovna Univerzity Karlovy, Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, Ph.D., Ing. Václava Jansa - Ústav informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy )
    Prezentace ke stažení (PDF, 64 kB)

  • Webový klient Evergreenu aneb jde to i bez desktopové aplikace (Mgr. Eva Cerniňáková - Knihovna Jabok)
    Prezentace na Google Slides
    Prezentace ke stažení (PDF, 576 kB)

  • Autority v Evergreenu aneb Automatizace především (Mgr. Livia Vrzalová - Knihovna Jána Langoše, PhDr. Linda Jansová, Ph.D. - pražská organizace SKIP a Národní knihovna ČR, Václav Maixner - Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy)
    Prezentace ke stažení (PDF, 152 kB)

  • Velký Evergreen i pro malé knihovny – praktické zkušenosti s provozem a rozvojem Společného katalogu (Mgr. Eva Cerniňáková - Knihovna Jabok)
    Prezentace na Google Slides
    Prezentace ke stažení (PDF, 256 kB)

  • Katalog sdružení Jáchymka v Evergreenu (Mgr. Aneta Plzáková - Institut Terezínské iniciativy)
    Prezentace na Prezi

  • Let's Encrypt – bezpečnostní certifikáty zdarma v praxi (Ing. Václav Jansa - Ústav informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy)
    Prezentace ke stažení (PDF, 5,91 MB)
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/attic/akce/seminar_evergreen_v_ceskych_knihovnach_2017.1508145342.txt.gz · Poslední úprava: 2017/10/16 11:15 autor: ece