Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vypujcni_protokol:no_matchpoint

Toto je starší verze dokumentu!


Chybové hlášení "no_matchpoint" při výpůjčce

Zkontrolujte:

Čtenářská kategorie (skupina oprávnění):

  • Zkontrolujte uživatelské oprávnění v přehledu čtenářských údajů (oprávnění se nastavuje ve čtenářském kontě na kartě „Editovat“). \\Ve čtenářském kontě může být zvolena pouzenastavena skupina oprávnění, u které je v administraci nastaven příznak „Skupina uživatelů“ (Administrace serveru → Skupiny uživatelských oprávnění, zaškrtávací pole „Skupina uživatelů“). Pokud skuipina uživatelských oprávnění není nastavena jako aktivní „skupina uživatelů“ (tj. zaškrtávací pole „skupina uživatelů“ v administrátorském rozhraní není zaškrtnuto) a přitom se přiřadí tato skupina přiřadí ve čtenářském kontě k k některému čtenáři , systém nenajde vhodnou sadu (shodu) výpůjčních pravidel a hlásí chybu no_matchpoint (chybí shoda).

Např. v Knihovně Jabok je existuje skupina Čtenář (Patron), která není nastavena jako „skupina uživatelů, je však zastřešující skupinou pro další skupiny oprávnění (např. „Běžní uživatelé“, „Učitelé“ apod.), které jsou nastaveny jako „skupiny uživatelů“. Pokud se ke čtenářskému kontu přiřadí (např. omylem) skupina „Čtenář“, systém nenajde shodu, objeví se chybové hlášení a výpůjčku nelze provést.

V atributech exempláře

(F5 > Akce pro vybrané exempláře/pravým tlačítkem myši): > buď Show Item Details [Zobrazit detaily exempláře] pro zobrazení nebo Editovat atributy exempláře [dit Item atributes] pro úpravy) zkontrolovat: a) Modifikátor výpůjčky (Circulation modifier) – musí být nastaveno: A- běžná absenční výpůjčka b) Příruční knihovna (Reference) – musí být nastaveno „Ne“ Pokud se no_match_point vyskytne při předkatalogizaci, jedná se obvykle o problém modifikátoru výpůjčky (modifikátor chybí nebo je špatně vybraný)

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/attic/vypujcni_protokol/no_matchpoint.1359555652.txt.gz · Poslední úprava: 2013/01/30 15:20 (upraveno mimo DokuWiki)