sluzebni_klient:problemy_se_zobrazenim_cestiny

Řešení dočasných problémů se zobrazením češtiny ve služebním klientovi (statusy exemplářů, skupiny čtenářů aj.).

Kvůli chybě týkající se spolupráce Evergreenu a přohlížeče, zejména kvůli problémům s uloženou mezipamětí, se momentálně stává, že některé části služebního klienta nejsou zobrazeny v češtině (jde o některé části rozhraní, zejména statusy exemplářů, lokalizované názvy skupin čtenářů apod.)

Tyto problém lze odstranit následujícím „obchozím“ postupem:

 1. Než začnete pracovat ve služebním klientovi, otevřete nejdříve adresu veřejného katalogu (např. https://eg-test.osvobozena-knihovna.cz).
 2. Vpravo nahoře vyberte jako jazyk katalogu Angličtinu a klikněte na tlačítko „Změnit/Change“. 3. Poté vyberte jako jazyk katalogu „čeština“ a opět změnu potvrťe tlačítkem „Změnit/Change“
 4. Vymažte mezipaměť webového prohlížeče (viz dále).
 5. Nyní přejděte na adresu služebního klienta Evergreenu (např. https://eg-test.osvobozena-knihovna.cz/eg/staff)

Vymazání mezipaměti z prohlížeče Chrom

 1. Klikněte na tlačítko pro přizpusobení Chromu vpravo nahoře a z nabídky zvolte „Další nástroje ⇒ „Vymazat údaje o prohlížení“.

 2. Poté zaškrtněte, že chcete vymazat „obrázky a soubory v mezipaměti.
  Pozor! Ujistěte se, že nemáte zaškrtnutou volbu „Soubory cookie a jiná data webů“ - tím byste si smazali registraci pracovních stanic do Evergreenu a také zrušili přihlášení do většiny webů.


Vymazání mezipaměti z prohlížeče Firefox

 1. Klikněte na tlačítko pro přizpusobení Firefoxu vpravo nahoře
 2. Z menu zvolte položku „Možnosti“. 3. Poté z nabídky na levé straně vyberte položku „soukromí a zabezpečení“ a v sekci „Cookise a data stránek“ klikněte na tlačítko “„Vymazat data“. 4. Ve vyskakovacím zaškrtněte, že chcete vymazat „mezipaměť webových stránek.
  Pozor! Ujistěte se, že nemáte zaškrtnutou volbu „Cookies a data stránek“ - tím byste si smazali registraci pracovních stanic do Evergreenu a také zrušili přihlášení do většiny webů.

/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/sluzebni_klient/problemy_se_zobrazenim_cestiny.txt · Poslední úprava: 2019/08/30 11:50 autor: ece