Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


rezervace:rezervace_metazaznamu

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
rezervace:rezervace_metazaznamu [2016/01/28 15:49]
ece
rezervace:rezervace_metazaznamu [2016/01/28 15:50] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
 Pro splnění rezervace na úrovni metazáznamu bude zachycen exemplář, který má stejný název a autora bez ohledu na vydání, formát jazyk dokumentu. ((Možnosti rezervace na úrovni metazáznamu však jsou značně závislé na způsobu zpracovaní bibliografických záznamů v katalogu.))  Pro splnění rezervace na úrovni metazáznamu bude zachycen exemplář, který má stejný název a autora bez ohledu na vydání, formát jazyk dokumentu. ((Možnosti rezervace na úrovni metazáznamu však jsou značně závislé na způsobu zpracovaní bibliografických záznamů v katalogu.)) 
  
-Příklad: +**Příklad:**  
 Pokud hledáme knihu Harry Potter a kámen mudrců, při zadání  rezervace můžeme vybírat rezervaci daného titulu z více formátů. Pokud tedy vyberme  tištěnou knihua audioknihu, rezervace bude splněna prvním vhodným dokumentem bez ohledu na to, jestli je to tištěná kniha nebo  audiokniha(v tomto případě by však rezervace nebyla splněna elektronickou knihou nebo DVD). Pokud hledáme knihu Harry Potter a kámen mudrců, při zadání  rezervace můžeme vybírat rezervaci daného titulu z více formátů. Pokud tedy vyberme  tištěnou knihua audioknihu, rezervace bude splněna prvním vhodným dokumentem bez ohledu na to, jestli je to tištěná kniha nebo  audiokniha(v tomto případě by však rezervace nebyla splněna elektronickou knihou nebo DVD).
  
Řádek 13: Řádek 14:
  
    
 +Viz též 
 +  * [[opac:rezervace|Zadání rezervace čtenářem]]
 +  * [[rezervace:zadani_rezervace_personalem|Zadání rezervace personálem]]
 +  * [[rezervace:typy_rezervaci|Typy rezervací]]
  
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/rezervace/rezervace_metazaznamu.txt · Poslední úprava: 2016/01/28 15:50 (upraveno mimo DokuWiki)