Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


spok:vychozi_knihovna_pro_vyhledavani

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

spok:vychozi_knihovna_pro_vyhledavani [2019/08/29 11:59] (aktuální)
ece vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Nastavení výchozí knihovny pro vyhledávání a pro zobrazení exemplářů ve SPOK ======
 +
 +Nastavení výchozí knihovny pro vyhledávání ve služebním klientovi ovlivňuje způsob, jak (a jestli) se ve služebním klientovi zobrazují vyhledané záznamy i z dalších knihoven a také, jak se zobrazují inforamce o knihovních jednotkách, které vlastní vaše knihovna. 
 +
 +Je potřeba, aby preferovanou knihovny pro vyhledávání byl celý společný katalog - pokud by tomu tak nebylo, mohlo by se stát, že neuvidíte záznam, který už v katalogu je, a pokud byste záznam znovu stáhly,  vznikaly bynežádoucí duplicity. Zároveň je ale pro efektivnější práci potřeba, aby se vám ve výsledcích vyhledávání přednostně zobrazovaly knihovní jednotky nebo elektronické zdroje vaší knihovny.
 +===== Nastavení preferencí ve SPOK =====
 +
 +  - Přihlaste běžným způsobem do služebního klienta Evergreenu ((Předpokládá se, že už máte[[sluzebni_klient:registrace_pracovni_stanice| zaregistrovanou pracovní stanici]].))
 +  - Na úvodní stránce Evergreen klikněte na //**"Nastavení pracovní stanice"**//.
 +  - V poli **Výchozí knihovna pro vyhledávání** na pravé straně obrazovky nastavte hodnotu //**"CONS"**// (což znamená, že budete hledat záznamy v celém "konsorciu" neboli v všech knihovnách SPOK)
 +  - V poli **Preferovaná knihovna** nastavte vaši knihovnu. Pokud pracujete v systému, kde je více knihoven a vy potřebujte vidět exempláře ze všech knihoven, (Knihovna Jabok, případně Jáchymka), nastavte jako preferovanou knihovnu celý systém (tj. knihovnu nadřazenou všem knihovnám, které používáte, např. JAB, případně JACH). V ostatních knihovnách, které nemají více poboček, nastavte přímo organizační jednotku na nejnižší úrovni, ve které pracujete (např. DOM-KDS) aj. (viz též obrázek) \\  \\ {{:spok:knihovna_pro_vyhledavani.png|}}
  
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/spok/vychozi_knihovna_pro_vyhledavani.txt · Poslední úprava: 2019/08/29 11:59 autor: ece