Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vypujcni_protokol:ctenarske_konto

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

vypujcni_protokol:ctenarske_konto [2018/12/18 10:47] (aktuální)
uisk-nemcova vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Čtenářské konto ======
  
 +
 +Při orientaci ve čtenářském kontě se řiďte záložkami v jeho horní části. \\ \\ {{ :​vypujcni_protokol:​radek_v_konte_ctenare.jpg |}} \\ \\
 +
 +
 +  * **//​Půjčit//​** - V této založce lze nalezenému čtenáři rovnou půjčit vybraný dokument. Stačí jen do příslušné řádky načíst či vepsat čárový kód dokumentu a kliknout na tlačítko //​**Potvrdit**//​.
 +  * **//​Výpůjčky//​** - Zde se zobrazí seznam vypůjčených dokumentů čtenáře. Záložka se dále dělí na **//​Vypůjčené exempláře//​**,​ **//​Jiné/​speciální výpůjčky//​** a **//​Nekatalogizované výpůjčky//​**.
 +  * **//​Rezervace//​** - Zobrazí se seznam rezervací daného čtenáře. Dále se dělí na **//​Aktivní rezervace//​** a **//​Naposledy zrušené rezervace//​**.
 +  * **//​Poplatky//​** - Tato záložka ukazuje případný dluh čtenáře vůči knihovně. Lze si zobrazit historii poplatků a především zde lze poplatek přijmout pomocí speciálního formuláře. Je možné vybrat způsob platby (hotově, šekem, platební kartou, prací, ze zálohy, věcnou náhradou nebo lze dluh prominout).
 +  * **//​Zprávy//​** - Zobrazuje historii zpráv pro čtenáře. Dále se dělí na **//​Pokuty/​zprávy generované personálem//​** a **//​Archivované blokace/​zprávy//​**.
 +  * **//​Upravit//​** - Umožňuje upravit údaje o čtenáři. Postup je podrobněji popsán v manuálu [[uisk:​editace_udaju_o_ctenari|]].
 +  * **//​Ostatní//​** - Po kliknutí nabízí následující možnosti:
 +    * Zobrazit upozornění a zprávy
 +    * Poznámky
 +    * Spuštěné události/​upozornění
 +    * Centrum zpráv
 +    * Statistické kategorie
 +    * Průzkumy
 +    * Detaily člena skupiny
 +    * Editor uživatelských oprávnění
 +    * Testovat heslo
 +    * Akviziční požadavky čtenářů
 +    * Rezervace zdrojů: Zrušit nebo potvrdit rezervaci
 +    * Rezervace zdrojů: Vyzvednout rezervované zdroje
 +    * Rezervace zdrojů: Vrátit rezervované zdroje
 +    * Zcela vymazat data účtu
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/vypujcni_protokol/ctenarske_konto.txt · Poslední úprava: 2018/12/18 10:47 autor: uisk-nemcova