Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vypujcni_protokol:vraceni_exemplare

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

vypujcni_protokol:vraceni_exemplare [2019/01/30 12:55]
uisk-lenertova vytvořeno
vypujcni_protokol:vraceni_exemplare [2020/03/27 17:18] (aktuální)
zuzanaz
Řádek 9: Řádek 9:
 Pozor! Pokud kniha nebyla půjčená, systém nezobrazí žádné varování, ale v seznamu dokumentů nejsou zobrazeny údaje o vracejícím čtenáři. Pozor! Pokud kniha nebyla půjčená, systém nezobrazí žádné varování, ale v seznamu dokumentů nejsou zobrazeny údaje o vracejícím čtenáři.
  
-==== Vrácení ke zpětnému datu ====+===== Vrácení ke zpětnému datu =====
   -   Zvolte z menu //"Výpůjčka"// a klikněte a //"Vrátit"// nebo stiskněte klávesu //"F2"//.   -   Zvolte z menu //"Výpůjčka"// a klikněte a //"Vrátit"// nebo stiskněte klávesu //"F2"//.
   -   Použijte miniaplikaci kalendáře pro nastavení data.   -   Použijte miniaplikaci kalendáře pro nastavení data.
Řádek 15: Řádek 15:
   -   Znovu zadejte čárový kód exempláře a přepněte v miniaplikaci kalendáře platné (dnešní) datum, abyste zrušili vrácení ke zpětnému datu a vrátili se do módu běžného vrácení.    -   Znovu zadejte čárový kód exempláře a přepněte v miniaplikaci kalendáře platné (dnešní) datum, abyste zrušili vrácení ke zpětnému datu a vrátili se do módu běžného vrácení. 
  
-=== Zpětné datování vrácení již vráceného exempláře ===+==== Zpětné datování vrácení již vráceného exempláře ====
 Pokud byl exemplář vrácen běžným způsobem a je stále načten v seznamu vrácených exemplářů, můžete použít funkci //"Zpětné datování po vrácení//. Pokud byl exemplář vrácen běžným způsobem a je stále načten v seznamu vrácených exemplářů, můžete použít funkci //"Zpětné datování po vrácení//.
  
Řádek 23: Řádek 23:
   -   Pokud již bylo za vrácený exemplář započítáno zpozdné, bude zrušeno s ohledem na účinné datum vrácení.   -   Pokud již bylo za vrácený exemplář započítáno zpozdné, bude zrušeno s ohledem na účinné datum vrácení.
  
-== Vrácení v režimu amnestie ==+==== Vrácení v režimu amnestie ====
  
 Režim amnestie umožňuje odpustit všechny pokuty za zpoždění během vrácení. Režim amnestie umožňuje odpustit všechny pokuty za zpoždění během vrácení.
Řádek 32: Řádek 32:
   -   Exempláře jsou vráceny v módu amnestie, dokud není v rozbalovacím menu //"Modifikátory vrácení"// deaktivována volba //"Mód amnestie"//.   -   Exempláře jsou vráceny v módu amnestie, dokud není v rozbalovacím menu //"Modifikátory vrácení"// deaktivována volba //"Mód amnestie"//.
  
-== Modifikátory vrácení ==+==== Modifikátory vrácení ====
  
 Pomocí modifikátorů vrácení je možné nastavit chování systému. Modifikátory lze aktivovat v pravém dolním rohu kliknutím na tlačítko //"Modifikátory vrácení"// s výběrem požadovaného modifikátoru z rozbalovacího menu. Aktivované modifikátory se zobrazí na pod polem //"Modifikátory vrácení"//. Je možné aktivovat i více modifikátorů najednou. \\ \\ {{:uisk:16_modifikatory_vraceni.jpg|}} \\ \\ Pomocí modifikátorů vrácení je možné nastavit chování systému. Modifikátory lze aktivovat v pravém dolním rohu kliknutím na tlačítko //"Modifikátory vrácení"// s výběrem požadovaného modifikátoru z rozbalovacího menu. Aktivované modifikátory se zobrazí na pod polem //"Modifikátory vrácení"//. Je možné aktivovat i více modifikátorů najednou. \\ \\ {{:uisk:16_modifikatory_vraceni.jpg|}} \\ \\
  
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/vypujcni_protokol/vraceni_exemplare.txt · Poslední úprava: 2020/03/27 17:18 autor: zuzanaz