Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


knihovna_jabok:prispivani_do_souborneho_katalogu_oai-pmh

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
knihovna_jabok:prispivani_do_souborneho_katalogu_oai-pmh [2019/02/04 09:46]
ece [Možné situace a postupy]
knihovna_jabok:prispivani_do_souborneho_katalogu_oai-pmh [2019/02/04 09:47] (aktuální)
ece [Možné situace a postupy]
Řádek 31: Řádek 31:
   - **Byl vytvořen a zcela dokončen nový MARC záznam, který NEMÁ být sklizen do SK** (např. kvalifikační práce, ​ vybavení apod.) ​ Aby se záznam do sklizně nedostal, do pole 995 $a je potřeba uvést "​skn"​.   - **Byl vytvořen a zcela dokončen nový MARC záznam, který NEMÁ být sklizen do SK** (např. kvalifikační práce, ​ vybavení apod.) ​ Aby se záznam do sklizně nedostal, do pole 995 $a je potřeba uvést "​skn"​.
   - **Do existujícího záznamu MARC byla připsána sigla knihovny, která nově dokument vlastní.**((Například dokument existuje v knihovně KDS, v Souborném katalogu ČR je k záznamu připojena informace o tom, že knihu vlastní knihovna KDS a nyní byl exemplář přidán také do Knihovny Jabok, takže je potřeba aby se v Souborném aktalogu k záznamu připsala informace, že knihu má i Knihovna Jabok)) Aby se vlastnictví ​ dokumentu v nové knihovně projevilo při sklizni do SK, musí být v poli  995 $a uveďeno"​ska"​.   - **Do existujícího záznamu MARC byla připsána sigla knihovny, která nově dokument vlastní.**((Například dokument existuje v knihovně KDS, v Souborném katalogu ČR je k záznamu připojena informace o tom, že knihu vlastní knihovna KDS a nyní byl exemplář přidán také do Knihovny Jabok, takže je potřeba aby se v Souborném aktalogu k záznamu připsala informace, že knihu má i Knihovna Jabok)) Aby se vlastnictví ​ dokumentu v nové knihovně projevilo při sklizni do SK, musí být v poli  995 $a uveďeno"​ska"​.
-    - Pokud pole 950 neexistuje, vytvoří se a doplní se do něj hodnota "​ska"​.+    - Pokud pole 995 neexistuje, vytvoří se a doplní se do něj hodnota "​ska"​.
     - Pokud je v poli 995 $ hodnota "​skok",​ je potřeba ji změnit na "​ska"​.     - Pokud je v poli 995 $ hodnota "​skok",​ je potřeba ji změnit na "​ska"​.
     - Pokud už v poli 995 $a je  hodnota "​ska",​ není potřeba nic měnit.     - Pokud už v poli 995 $a je  hodnota "​ska",​ není potřeba nic měnit.
/var/www/eg-wiki.osvobozena-knihovna.cz/data/pages/knihovna_jabok/prispivani_do_souborneho_katalogu_oai-pmh.txt · Poslední úprava: 2019/02/04 09:47 autor: ece